Severočeská PRAVDA

 List pokrokových občanů

Vyhrazeno mladým


Rubriky

Aktuální

Historie

Názory

Ohlasy

Vy se ptáte, my odpovídáme

Co nového v KSČM a nejen tam

Vyhrazeno mladým

Radíme a pomáháme si

Kam jsme se to dostali

Společenská kronika

Napište nám


Počítadlo

Počet přístupů

TOPlistVyhrazeno mladým

Když už se někdy chtějí komunisté „opičit“ po jiných stranách, …, totiž oni se nejspíše nechtějí, to jen někdy některé přemoudřelé nebo jiné cíle sledující osoby říkají, že bychom měli to a to dělat jako tyhle strany nebo tamta strana. Zapomínají, že komunistická strana je úplně jiná než tahle nebo tamta strana a téměř nic by neměla dělat jako ony. Jeden nápad bych ale měl: máme některá seskupení, jako např. Mladí sociální demokraté nebo Mladí konzervativci, atd., tak proč ne Mladí komunisté?

To mě napadlo proto, že Komunistický svaz mládeže se dostal do problémů a očekávat, že se tato sympatická mládež domůže jejich nápravy a legálního uznání své organizace cestou práva, je v dnešní společnosti na úrovni, jak by řekl Čenda Jirsák, „opovážlivého spoléhání se na milost boží“.

Není tomu tak dávno, co jistá dáma nazvala asi 8 vysokých justičních úředníků „mafií“, která nerozhoduje podle práva, ale podle vládnoucí politické skupiny. Je nejspíše více případů a onou dámou vyjmenovaný spolek by mohl být rozšířen o další jména a členy. Kauza KSM určitě patří k těm, které jsou rozhodovány ve prospěch vládnoucí politiky a v neprospěch jejích odpůrců bez pochopitelného důvodu. Jen tak na okraj si vzpomenu, jak si jistý regionální činitel stěžoval, na jaké úžasné náklady, a to náklady z našich daní, přijde policii, např. taková demonstrační akce skupiny nacionalistů, kterou dozoruje i několik policistů na jednoho demonstranta, vrtulník, atd. a dokonce vyslovil názor, proč taková akce není prostě zakázána. A to nevadí. Přece nebudeme zakazovat fašisty! Na druhé straně KSM, která přes úsilí různých „šináglů“ na svých akcích nepotřebovala nikdy takovou „ochranu“ a náklady z našich daní, vadí. Proč? Protože má jiný program a jiné cíle než právě vládnoucí smečka, totiž pardon, koalice? Než řekneme, že jsou špatné, dokažme demokraticky nad nimi vítězit v rovné politické soutěži! Tak to snad předpokládá i naše ústava. Nebo že by mi unikla její tak podstatná změna?

- GSDr -

     (vloženo 16. 4. 08)

El commandante, díky! A co dál?

Tak je to tu. Věc některými očekávaná s nedočkavostí, některými s obavami, každopádně ovšem nevyhnutelná. Kubánský vůdce Fidel Castro se vzdal všech svých politických funkcí.

Kdo vlastně byl Fidel Castro? Muž vlastním jménem Fidel Alejandro Castro Ruz se narodil 13. srpna 1926 jako třetí potomek bohatého podnikatele s cukrovou třtinou Angela Castra y Argiz a jeho služky Liny Ruz González.

V roce 1959 svrhl spolu se skupinou svých přívrženců tehdejšího autoritativního vůdce Fulgencia Batistu. Velmi brzy po převratu rychle zaváděl školství, aby zvýšil gramotnost kubánského lidu a za jeho vlády byla též zavedena bezplatná lékařská péče. Nejen tímto si získal u obyvatel Kuby velkou oblibu. Vysláním kubánských jednotek do Angoly a dalších rozvojových zemí, kde existovaly ultralevicové vojenské oddíly, demonstroval odhodlanost země bojovat za komunismus kdekoliv na světě. Populárním se stal též i v Hnutí nezúčastněných zemí (svazku více než sta zemí nezapojených do žádných mocenských bloků), jehož se stal v roce 1979 předsedou.

Zobrazit celý článek     (vloženo 2. 3. 08 v rubrice Vyhrazeno mladým )

Pavel J. Hejátko: Je libo čerta nebo ďábla?

To je menu z naší politické restaurace. Řečeno slovy čtvrté hospodské kategorie:...“ Vole – chceš utopence a rum nebo matesy se zelenou???...“.Takto bezradně se musí cítit při otázce volby (za necelý měsíc) hlavy tohoto státu každý normální občan!!! Nechtěl bych být na místě poslance za jakoukoli stranu, protože slíbit věrnost peklu je věčné utrpení a skřípění zubů... A hlasovat jako loutka, protože tak hlasují všichni a já jsem součást strany a čert nebo ďábel jest stranickým kandidátem – inu volba hodná hrdiny! Nebo..? Já vždy žil (ještě jako malý) v představě, že být představitel výkonné moci, jest závazek nikoliv jen nadstranický, ale v jistém směru i jaksi nějak nadlidský. Ano je to morální Seneccovo dilema. Vyšší princip mravní! Ale to tihle jakože páni, ani dámy neznají! Politika je o kompromisech chlapče – jednou to pochopíš, říkával můj děda... Měl pravdu – pochopil jsem, ALE NESMÍŘIL SE!!! Jestliže je 10 000 000 občanů zastupováno nějakými zhruba 280 lidmi, kteří jejich jménem mají vybrat „osobnost“ s velkým „O“, je to v české mutaci zkrátka tragédie!!!
Zobrazit celý článek     (vloženo 28. 1. 08 v rubrice Vyhrazeno mladým )

Michal Pražák: Exekuce místo ústavních práv

Ano. Přesně to se může člověku po Novém roce stát. Budeme platit třicet korun u lékaře, šedesát v nemocnici a devadesát na pohotovosti. A pokud někdo nezaplatí, může ho postihnout i exekuce. Bude totiž záležet na lékaři, zda bude či nebude poplatek vymáhat. A pokud by vymáhal, přičte se ke třiceti korunám soudní poplatek šest set korun a pokud si lékař vezme advokáta, bude pacient v případě prohry platit i odměnu advokáta. Ze třiceti korun je v tu ránu šest tisíc.

Soukromí lékaři možná nad třiceti korunami mávnou rukou. Ovšem nemocnice dle zákona budou muset poplatek vymáhat. Tedy se může dost dobře stát jedna věc. Pojedu autem ve špatný čas špatným místem a někdo to do mne ve sto šedesáti napálí. On zemře a já budu těžce zraněn půl roku ležet v nemocnici. A to není v případě těžké autonehody žádná doba. A teď počítejte se mnou. Sto osmdesát dní krát šedesát korun je deset tisíc osm set. Na tuto částku dostanu při propuštění z nemocnice fakturu a paciente zaplať, ber kde ber. Nikoho nebude zajímat, že jsem bez vlastního zavinění byl půl roku na nemocenské a tím přicházel o část příjmu.

Zobrazit celý článek     (vloženo 3. 1. 08 v rubrice Vyhrazeno mladým )


Naše anketa

Archiv Severočeské PRAVDY

Ročník 2007
Ročník 2006


Kontakty:

Severočeká PRAVDA

měsíčník OV KSČM v České Lípě

Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021

E-mail: stary3@ralsko.net

Adresa redakce: Česká Lípa, Sokolská 295

Tel.: 487 520 836